Eğitmen
Buse Çetin
Yorumlar
Rating

Yüz Yüze Eğitim

Tarih: 28 Eylül 2024, Cumartesi

Saat: 15.00 – 18.00

Süre: 180 dk. (3 saat)

Yer: PAL, İzmir/Türkiye

Eğitim Dili: Türkçe

Kontenjan: 18 kişi

Eğitim Ücreti: 1900₺ + %20 KDV (Havale/EFT Toplam: 2280₺ | Kredi kartı Toplam: 2370₺)

– Banka transferi yöntemini tercih ediyorsanız Havale/EFT ücretini dikkate alınız.

– Kredi kartıyla ödemede taksit seçeneği mevcuttur, bankanızın anlaşmasına göre komisyon farkı oluşabilir.

– Faturanız ödeme aşamasında TC kimlik No’sunu girdiğiniz kişi veya Vergi No’sunu girdiğiniz kurum adına düzenlenir. Diğer bilgileri katılımcı adına doldurabilirsiniz.

Bu Eğitim Hakkında

Bu üç saatlik buluşmada birbirimizin yan yana fiziksel mevcudiyetinden destek alarak göbek dansımızı doğaçlayacağız.

Yere daha yakın olarak nasıl dans ederim, nasıl ağırlığımı yere akıtırım? Pelvisimi özgürleştirdiğimde beni nerelere götürür?

Göbeğim bana ne anlatıyor, onu nasıl duyuyorum?

İçimdeki varlığın titremesine izin verdiğimde bedenim nasıl hareket ediyor? gibi sorulara doğaçlamalar yoluyla yanaşırken Göbek Dansı formlarını da pratik edip teknikle bütünleyeceğiz.

Bu atölye size Somatik Diyalog® temelinde omurganıza, pelvisinize, bacaklarınıza ve yerçekimi ile bağlantınıza yönelik doğaçlamalar ve teknikler sunacak.

Anadolu Göbek Dansı, fasyal dokularımıza yolculuk yapmamızı sağlayan içsel hareketler sunar. Omurgamıza ve omurgalarımızın her birine ulaşma kapasitesini hedefler.

Göbeğimizi dalgalandırmak yaşam enerjimizi nazikçe uyandırmaktır. Bu uygulama sayesinde karınlarımızı, merkezlerimizi bulmanın, topraklanmanın ve yerçekimiyle ilişki kurmanın, bedenlerimizde hizalanmanın bir yolu olarak hissedebiliriz. Anadolu tarzında göbek dansı gösteriye ve devasa hareketlere değil, kendinizde kalmaya ve tüm içsel alanınızı hareket halinde hissetmeye dayanır. Burası, bedenlerimizin ekstra çaba sarf etmeden daha uyumlu hissetmek için doğal olarak kendini düzenleyebildiği yerdir. Bu uyumu canlı tutmak için karnımızı hissetmek yeterli değildir; yeryüzüyle olan bağlantımızı da hissedebilmeli ve yerçekiminin dansımız boyunca akmasına izin vermeliyiz. Bu atölye, merkezimizden yere ve yerden merkezimize doğru sürekli akan o görünmez ilişkinin farkına varmak içindir.

Kendinizi içinde iyi hissettiğiniz, tercihen bedeninizi sıkmayan, rahat ve karnınızı açıkta bırakan kıyafetler giyebilirsiniz. Ayakkabısız dans ettiğimiz için yanınızda çorap getirmek isteyebilirsiniz.

Yüz yüze buluşmalarımızda grubun ihtiyaçları, eğilimleri gözlemlenerek çalışmalar çeşitlendirilir. Atölye planımız yol haritamız olsa da seansımız hareket halindeyken Buse’nin rehberliğinde şekillenir.

Faturanız, talep ettiğiniz kişi veya kurum adına düzenlenir. Eğitim ücreti, kesin kayıt işlemleri sırasında peşin veya kredi kartıyla (bankanızın uygun gördüğü sayıda taksitle) ödenir. Kredi kartıyla ödemede İyzico sistemi kaynaklı komisyon farkı oluşabilir.

Yorumlar

0 Rated 0 out of 0 ratings

5yıldızlar

4yıldızlar

3yıldızlar

2yıldızlar

1yıldızlar