Eğitmen
Buse Çetin
Yorumlar
Rating

Yüz Yüze Eğitim

Tarih: 3 Ağustos 2024, Cumartesi

Saat: 14.00 – 16.00

Süre: 120 dk.

Yer: Trip Space Yoga Dance Studio, Londra / UK

Eğitim Dili: İngilizce (Türkçe çeviri ile)

Kontenjan: 24 kişi

Kayıt için tıklayın: Tripspace

Bu Eğitim Hakkında

120 dakikalık Somatik Diyalog temelli Anadolu Göbek Dansı Atölyesi, karnınızla derin bir bağlantı kurmanızı ve hareketi içten keşfetmenize olanak sunacak. Seansımız, doğaçlama ile omurganıza, pelvisinize, bacaklarınıza ve yerçekimi ile olan bağlantımıza odaklanan teknikleri harmanlayacak.

Somatik Diyalog, doğaçlama teknikleri aracılığıyla omurganız, bedeniniz, dokunuşunuz ve otantik hareketinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Anadolu Oryantal Dansı, fasyal dokulara kadar uzanan ve omurgaya, omurlarına ulaşan içsel hareketleri teşvik eder. Sıklıkla bir performans sanatı olarak görülen bu kadim dans formu aynı zamanda hareketli bir meditasyon işlevi görür. Merkezinizi bulmanıza, kendinizi topraklamanıza ve yerçekimi ile hizalanmanıza yardımcı olur, yaşam enerjinizi nazikçe uyandırır.

Anadolu tarzında, vurgu gösterişten ziyade içsel harekettedir, bu da tüm iç alanınızı hareket halinde hissetmenizi sağlar. Bu doğal düzen, ekstra çaba harcamadan uyum getirir. Yeryüzü ile bağlantıyı hissederek ve yerçekiminin dansınızda akmasına izin vererek, merkeziniz ve zemin arasındaki sürekli ilişkiyi idrak edersiniz.

Vücudunuzu sıkmayan ve karnınızı açıkta bırakan rahat kıyafetler giyin. Seans sırasında ayakkabı giyilmediği için çıplak ayakla dans edilmesi tavsiye edilir, ancak tercih ederseniz çorap getirebilirsiniz.

Yorumlar

0 Rated 0 out of 0 ratings

5yıldızlar

4yıldızlar

3yıldızlar

2yıldızlar

1yıldızlar