Video Kayıt Eğitim

Eğitim Süre: 90 dakika

Eğitim Dili: Türkçe

Video Kayıt Erişim Süresi: 45 Gün

Sözlü Dans Paylaşımları: Erişim süreniz boyunca gerçekleşen tüm canlı paylaşım buluşmalarına davetli olacaksınız.

Eğitim Ücreti: 600₺ + KDV (Havale/EFT toplam: 720₺ | Kredi kartı toplam: 750₺)

– Banka transferi yöntemini tercih ediyorsanız Havale/EFT ücretini dikkate alınız.

– Kredi kartıyla ödemede taksit seçeneği mevcuttur, bankanızın anlaşmasına göre komisyon farkı oluşabilir.

– Faturanız ödeme aşamasında TC kimlik No’sunu girdiğiniz kişi veya Vergi No’sunu girdiğiniz kurum adına düzenlenir. Diğer bilgileri katılımcı adına doldurabilirsiniz.

Bu Eğitim Hakkında

“Ellerin…” diyor, “sen her şeyinle ellerindesin.” Antigone isimli bir kitaptan alıntıladığım bu cümle aslında bedenlerimize dair bir gerçeği hatırlatıyor: Ellerimiz bizlerin duygularını, duyularını, hislerini, arzularını, özlemlerini yansıtıyor. Günümüzde ellerimizi kullanma biçimimizin değişmesiyle parmaklarımızı, avuçlarımızı, dokunduğumuz insanları ve nesneleri hissetme kapasitemizin giderek düştüğüne şahit oluyoruz. Bilhassa baş parmaklarımızın gün ve gün değiştiğini gözlemliyorum. İşte bu nedenle “Eller ve Hikayeler” atölyesi, ellerimize yeniden hareket özgürlüğü ve hissetme becerisi kazandırmak için; onları birer hikaye anlatıcısı gibi konuşturmamızı hedefliyor. Ellerin performatif bir dille de ‘ele alınacağı’ bu atölye yaratıcılığımızı ve dışa vurumumuzu besleyecek.

Eğitimin Kazanımları

Neler Öğreneceksiniz?

Eller ve Hikayeler yıllar önce yazdığım bir dans seansıydı, katılımcıların ellerindeki kasılmaları gözlemledikçe, ellerin de dile gelmesi için yazılmış bir çalışmaydı. Şimdi yenilenen ve yinelenen formuyla bir atölye olarak sunulacak. Bu çalışmada, ellerinize ifade özgürlüğü vermeyi, onları nazik ama canlı bir şekilde dansa dahil edebilmeyi, sözlerin ötesinde bir hikaye dinleyebilmeyi ve gösterebilmeyi, yaratıcılığınızın eller aracılığıyla görünür olmasına müsaade etmeyi öğreneceksiniz. Tabii böyle kazanımlar bir atölyede öğrenilmez belki ama, tohumları ekilir. Bu yaratıcı performatif çalışma, önce sizin ellerinizi dinlemeniz ve ilişkilenmeniz için bir alan açacak, ardından onları birer hikaye anlatıcısına dönüştüreceğiz. Geriye ellerimizin şiirselliğinden ve dürüstlüğünden keyif almak kalacak.

Katılımcıların kendilerini sıkmayan rahat kıyafetler tercih etmeleri yeterlidir.

Faturanız, talep ettiğiniz kişi veya kurum adına düzenlenir. Eğitim ücreti, kesin kayıt işlemleri sırasında peşin veya kredi kartıyla (bankanızın uygun gördüğü sayıda taksitle) ödenir. Kredi kartıyla ödemede İyzico sistemi kaynaklı komisyon farkı oluşabilir.

Program

Eğitim içeriklerine eğitim başlangıcından itibaren 45 gün boyunca erişebilirsiniz. Eğitim videoları her dersin ertesi günü itibariyle profilinizin Eğitimlerim bölümünde aktif olacaktır. Ders içeriklerinin tüm hakları Dans Odaklı Dişil Enerji'de saklıdır. İçeriklerin izinsiz paylaşılması durumunda hukuki yaptırım uygulanır.

Sözlü Dans Paylaşımları

1

Bir sonraki Dans Paylaşım Buluşmamıza ilişkin detaylara ve buluşmaya buradan ulaşabilirsiniz.

1 zoom
Zoom: Sözlü Dans Paylaşımları
90 dakika

Video Kayıt

1

1 video
Video: Eller ve Hikayeler
90 dakika

Yorumlar

0 Rated 0 out of 0 ratings

5yıldızlar

4yıldızlar

3yıldızlar

2yıldızlar

1yıldızlar