Video Kayıt Eğitim

Eğitim Süre: 90 dakika

Eğitim Dili: Türkçe

Video Kayıt Erişim Süresi: 45 Gün

Sözlü Dans Paylaşımları: Erişim süreniz boyunca gerçekleşen tüm canlı paylaşım buluşmalarına davetli olacaksınız.

Eğitim Ücreti: 600₺ + KDV (Havale/EFT toplam: 720₺ | Kredi kartı toplam: 750₺)

– Banka transferi yöntemini tercih ediyorsanız Havale/EFT ücretini dikkate alınız.

– Kredi kartıyla ödemede taksit seçeneği mevcuttur, bankanızın anlaşmasına göre komisyon farkı oluşabilir.

– Faturanız ödeme aşamasında TC kimlik No’sunu girdiğiniz kişi veya Vergi No’sunu girdiğiniz kurum adına düzenlenir. Diğer bilgileri katılımcı adına doldurabilirsiniz.

Bu Eğitim Hakkında

Göbek dansı, çeşitli farklı yaklaşımlarla bedenlenen oldukça arkaik ve eski bir dans türüdür. Göbek dansını bir performans sanatı olarak sergilemek mümkündür, onu ritüelistik bir hareketli meditasyon yöntemi olarak işlemek de mümkündür. İkinci yaklaşımla bakıldığında, göbek dansını ve göbeğimizi hissetme halini; kendimizi merkezleme, topraklama, bedenimizde hizalanma, yaşam gücümüzü naifçe uyandırma ve “merkezden etrafa yayılarak” genişleme desteği olarak düşünebiliriz. Anadolu yaklaşımıyla göbek dansı, gösteriye ve çok büyük hareketlere değil, kendinde kalarak bütün iç alanını hissedebilmeye dayanır. Ahenk de tam buradan doğar. Bu ahengi yaşatabilmek için, yalnızca göbeğimizi hissetmek yetmez; yeryüzüyle bağımızı da hissedebiliyor ve onu dansımıza aktarabiliyor olmak gerekir. İşte bu eğitim, göbek dansı içerisinde göbeğimizden yere, yerden göbeğimize daimi olarak akmakta olan o görünmez ilişkiyi idrak edebilmek için.

Eğitimin Kazanımları

Neler Öğreneceksiniz?

Bu eğitimde göbek dansında yapılandırılmış doğaçlama yaklaşımı ile hareketlerde kopukluk yerine devamlılığı bulacaksınız. Bu devamlılığı tattıktan sonra hareketleri vurgularla, ritimlerle eşlemeyi ve burada müzikle bedenin diyaloğundan doğan “kendiliğinden güçlenmeyi” hissedeceksiniz. Göbeğin yeryüzünü keşfederken dansın içindeki üç boyutluluğunuzu ve yeryüzünün, mekanın sizin çevrenizi saran üç boyutluluğunu bedeninizle anlayacaksınız.

Göbek dansını derinden bir yerden deneyimlediğimizde bizim spritüel pratiğimiz haline gelebilir. Bu atölye, spritüelliğimiz, ruhsallığımız veya duygusallığımız; adına her ne dersek diyelim, fiziksel olanın ötesine beden yoluyla değebileceğimiz bir alan sunacak bize.

Katılımcıların kendilerini sıkmayan rahat kıyafetler tercih etmeleri yeterlidir.

Faturanız, talep ettiğiniz kişi veya kurum adına düzenlenir. Eğitim ücreti, kesin kayıt işlemleri sırasında peşin veya kredi kartıyla (bankanızın uygun gördüğü sayıda taksitle) ödenir. Kredi kartıyla ödemede İyzico sistemi kaynaklı komisyon farkı oluşabilir.

Program

Eğitim içeriklerine eğitim başlangıcından itibaren 45 gün boyunca erişebilirsiniz. Eğitim videoları her dersin ertesi günü itibariyle profilinizin Eğitimlerim bölümünde aktif olacaktır. Ders içeriklerinin tüm hakları Dans Odaklı Dişil Enerji'de saklıdır. İçeriklerin izinsiz paylaşılması durumunda hukuki yaptırım uygulanır.

Sözlü Dans Paylaşımları

1

Bir sonraki Dans Paylaşım Buluşmamıza ilişkin detaylara ve buluşmaya buradan ulaşabilirsiniz.

1 zoom
Zoom: Sözlü Dans Paylaşımları
90 dakika

Video Kayıt

1

1 video
Video: Göbeğin Yeryüzü, Yeryüzünün Göbeği
90 dakika

Yorumlar

0 Rated 0 out of 0 ratings

5yıldızlar

4yıldızlar

3yıldızlar

2yıldızlar

1yıldızlar