Eğitmen
Buse Çetin
Yorumlar
Rating

Online Eğitim

Tarih: 21.07.2024, Pazar

Saat: 12.00 – 13.30 (GMT+3 / İstanbul)

Süre: 90 dakika

Eğitim Dili: Türkçe

Video Kayıt Erişim Süresi: 45 Gün

Sözlü Dans Paylaşımları: Erişim süreniz boyunca gerçekleşen tüm canlı paylaşım buluşmalarına davetli olacaksınız.

Eğitim Ücreti: 600₺ + KDV (Havale/EFT toplam: 720₺ | Kredi kartı toplam: 750₺)

– Banka transferi yöntemini tercih ediyorsanız Havale/EFT ücretini dikkate alınız.

– Kredi kartıyla ödemede taksit seçeneği mevcuttur, bankanızın anlaşmasına göre komisyon farkı oluşabilir.

– Faturanız ödeme aşamasında TC kimlik No’sunu girdiğiniz kişi veya Vergi No’sunu girdiğiniz kurum adına düzenlenir. Diğer bilgileri katılımcı adına doldurabilirsiniz.

Bu Eğitim Hakkında

Üç beyin yaklaşımını duymuşsunuzdur: sürüngen beyin, limbik beyin ve neokorteks beyin. Sürüngen beynimiz en eski, hayatta kalmak üzerine tasarlanmış, dürtüsel davranan ve şimdi tam anlamıyla burada olan; beyin sapı tarafından yönetilen beynimiz. Limbik duygusal, neokorteks ise düşünsel beyni tanımlıyor. Günümüze neokorteksimize verdiğimiz aşırı öneme ve Descartes’ın “Düşünüyorum, öyleyse varım.” sözüne dayanarak düşüncelerimizde sıkışıp kalan gelişmiş canlılar olduğumuzu söylemek pek de yanlış olmaz. Tam bu noktada sürüngen ve limbik parçalarımızla kurduğumuz ilişkinin zayıfladığını varsaymak mümkün, çünkü sadece bilişsel düşüncelerle hayatımıza şekil vermeye çalışıyoruz. Bu eğitim, sürüngen tarafımızı uyandırmak, güdülerimizle temasa geçmek ve fiziksel gücümüzü pelvis hareketleri aracılığıyla hatırlamak için.

Eğitimin Kazanımları

Neler Öğreneceksiniz?

Bu eğitimde enerjimizi tüketme ihtimali olan ve bizi bazen fazlasıyla yoran “overthinking” yani gereğinden fazla düşünme halini dengeleyecek dans pratikleri öğreneceğiz. Yerde ve dört ayak üzerinde bedenin bağlantısal bütünselliğini (biotensegrity) hissederek, bedenimizi kasmadan gücümüzü kullanabilmeyi deneyimleyeceğiz. Ara sıra başımızla pelvisimizin yerini değiştirecek, “upside-down” yaklaşımıyla alt-üst kavramlarını ve bedensel kurduğumuz hiyerarşiyi sorgulayacağız. Çalışma içinde bacaklara ve pelvise özgürlük sunacak, onların kendi ritimlerinde sallanmalarına ve titreyebilmelerine yönelik doğaçlama ve teknik pratiklere yoğunlaşacağız. Bilhassa atalet, eyleme geçememek ve geri durmak gibi durumlara çözüm olarak, pelvisin güdüsel zekasını ve “karından bilmeyi” bedenimize hatırlatacağız.

Katılımcıların kendilerini sıkmayan rahat kıyafetler tercih etmeleri yeterlidir.

Canlı Ders

1

Canlı dersimize bu link aracılığıyla bağlanabilirsiniz.

1 zoom
Zoom: Canlı Ders (Pelvis: Arkaik Beyin)
90 dakika

Sözlü Dans Paylaşımları

1

Bir sonraki Dans Paylaşım Buluşmamıza ilişkin detaylara ve buluşmaya buradan ulaşabilirsiniz.

1 zoom
Zoom: Sözlü Dans Paylaşımları
90 dakika

Yorumlar

0 Rated 0 out of 0 ratings

5yıldızlar

4yıldızlar

3yıldızlar

2yıldızlar

1yıldızlar