Video Kayıt Eğitim

Eğitim Süresi: 3 ay

Erişim Süresi: 6 Ay

Ders Sayısı: 12 ders

Ders Süresi: 90′

Eğitim Dili: Türkçe

Sözlü Dans Paylaşımları: Erişim süreniz boyunca gerçekleşen tüm canlı paylaşım buluşmalarına davetli olacaksınız.

Bu Eğitim Hakkında

“Twerk kelimesi yaygınlaştığı esnada lisedeyim, deneyip başardığımda çok mutlu olmuştum, nedense sürekli yapasım geliyordu. Dünyadan epey kopuk olan ben yere sağlam basarak ve kalçamla oyunsu bir bağ kurarak köklendiğimi hissediyordum.

Ardından Impulstanz’da katıldığım bir Afrika Modern Dansı eğitiminde herkesin modern dans esnasında kalçasını salladığını gördüm, orada bu normaldi. “Burada neden normal değil ki?” diye düşündüm. Sonra da Twerk adıyla bolca ders vermeye başladım.

Ancak yalnızca twerk demek yeterli gelmiyordu çünkü derslerimin içinde yin yoga, qi gong, çağdaş dans pratikleri ve somatik diyalogtan, ayrıca dans terapi pratiklerimden pek çok çalışma var. O yüzden yeni ismi PODE® oldu 🙂

Eğitimin Kazanımları

Bu 3 aylık kısa modülde ilk ayda ayakta, ikinci ayda yerde ve üçüncü ayda orta seviyede dans çalışmaları yaparak; bedeni çeşitli farklı konumlarda ve oyunsulukta dans ettirmeyi deneyimleyeceksiniz. Afrika ritüellerine, animal flow tekniğine ve yin yoga pozisyonlarına atıfta bulunan çalışmalarla özellikle gluteus maximus kaslarınıza hakimiyet kurabilir hale geleceksiniz.

Dersleri video kayıtlardan gerçekleştirirken sorularınızı ve yorumlarınızı bizimle mail yoluyla paylaşabilirsiniz ve o tarihler arasında dersimizle ilgili soru cevap buluşmamız olursa, katılabilirsiniz.

Neler Öğreneceksiniz?

PODE® 3 Aylık eğitim ve PODE® 6 Aylık eğitimden farklı olarak; sadece twerk hareketine odaklanmak isteyen katılımcılar için tasarlanmıştır. Hareketleri çeşitlendirmek ve farklı dans tekniklerini deneyimlemekten ziyade art arda titretme, sallama, gevşetme egzersizleri çalışarak daha kısa sürede pelvisle dans potansiyelini keşfetmek isteyenler için uygundur. Bu eğitim size yeterli gelebilir ve istediğiniz pelvis mobilitesini sunabilir; yine de daha yoğun ve detaylı bir çalışma arzularsanız 6 Aylık Modüle de katılabilirsiniz.

Faturanız, talep ettiğiniz kişi veya kurum adına düzenlenir. Eğitim ücreti, kesin kayıt işlemleri sırasında peşin veya kredi kartıyla (bankanızın uygun gördüğü sayıda taksitle) ödenir.

Program

Eğitim içeriklerine eğitim başlangıcından itibaren 6 ay boyunca erişebilirsiniz. Eğitim videoları her dersin ertesi günü itibariyle profilinizin Eğitimlerim bölümünde aktif olacaktır. Ders içeriklerinin tüm hakları Dans Odaklı Dişil Enerji'de saklıdır. İçeriklerin izinsiz paylaşılması durumunda hukuki yaptırım uygulanır.

Sözlü Dans Paylaşımları

1

Bir sonraki Dans Paylaşım Buluşmamıza ilişkin detaylara ve buluşmaya buradan ulaşabilirsiniz.

1 zoom
Zoom: Sözlü Dans Paylaşımları
90 dakika

1. Ay

4

Ayakta çalışmalar, squat pozisyonunda pelvis mobilitesi, diz ve genel eklem sağlığı, zıplamak, yaylanmak (bouncing), bolca shaking.

4 video
Video: Bounce First! Yaylan Önce
90 dakika
Video: Lumbar Omurları ve Araları
90 dakika
Video: Bacaklar Dansa Nasıl Dahil Olur?
90 dakika
Video: Titreşimde Sürdürebilirlik
90 dakika

2. Ay

4

Yer çalışmaları, esnerken stabil olmak yerine dinamik olmak, kalça açıklığıyla çalışmak, Seperasyon ve hareket esnasında bedenin bölümlerinde ayrım yapabilmek, yer çekimine bırakabilmek, eforsuzluk.

4 video
Video: Pelvisi Yönlendirmede Eforsuzluk
90 dakika
Video: Yerde ve Dinamik, Nasıl?
90 dakika
Video: Esnemenin Katmanları
90 dakika
Video: Gluteus Maximus
90 dakika

3. Ay

4

Dört ayak üzerinde ve ara seviyelerde çalışmalar, kolların da güçlenmesi, formları deforme etmek, sınırları zorlamak, direnç antrenmanını ve dansı birleştirmek.

4 video
Video: İnsan Bir Hayvan mıdır?
90 dakika
Video: Çemberlerin Her Yönü
90 dakika
Video: Limitleri Genişletmek
90 dakika
Video: Vahşice Yine de Naifçe
90 dakika

Yorumlar

0 Rated 0 out of 0 ratings

5yıldızlar

4yıldızlar

3yıldızlar

2yıldızlar

1yıldızlar