Teknik Bilgiler

Eğitimlerimiz Online ve Yüz Yüze olarak ikiye ayrılır.

Dance.Yin olarak büyük bir online dans eğitimi platformuna sahibiz. Uzun dönem eğitimlerimizin tamamını online olarak gerçekleştiriyoruz. Zaman zaman yüz yüze atölyeler, inzivalar ve partiler düzenliyoruz. Açılacak eğitimlerin duyurularını web sitemizden ve IG sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kısıtlı sayıda kişinin katılabildiği, uzun saatler boyunca pratikler gerçekleştirdiğimiz bir ya da iki günlük atölyeler ve 3-5 gün arası süren inzivalar bu kategoridedir.

Yüz yüze eğitimlerimiz yılın belli zamanlarında gerçekleşiyor. Duyuruları web sitemizden ve IG sayfamızdan yapıyoruz. Kontenjanları kısıtlı olduğu için genellikle kayıtlar hızlı doluyor. Bir sonraki yayınlandığında bu sayfada bulabilirsiniz. Bizi takip ederek ve bültenimize abone olarak tüm eğitimlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Online eğitimlerimiz Canlı (Online) Eğitimler ve Video Kayıt Eğitimler olarak ikiye ayrılır.

Bu kategori; dersleri canlı olarak gerçekleşen tüm uzun dönem eğitimlerimizi ve tek seferlik atölyelerimizi içerir. Uzun dönem eğitimlerin dersleri haftanın belli bir gün ve saatinde canlı olarak gerçekleşir. Derslerin video kayıtları katılımcılarla eğitim süresinin iki katı boyunca paylaşılır.

Yeni açılacak gruplarımız için bu sayfada başvuru formu yayınlıyoruz. Böylece hem ihtiyaçlarınızı anladığımızdan emin oluyoruz hem de varsa sorularınızı yanıtlıyoruz. Tüm başvurulara tek tek yanıt vererek kesin kayıt işlemleriyle ilgili gerekli bilgileri mail yoluyla iletiyoruz. İşlemlerinizi ve ödemenizi tamamladıktan sonra kaydınız kesinleşiyor.

Başvuru dönemi bittikten sonra ek başvuru formu yayınlıyoruz veya bize mail yoluyla talebinizi iletmenizi rica ediyoruz. Ardından sizi yedek listeye alıyoruz ve kontenjan açılması durumunda bilgilendiriyoruz.

Eğitimin ilk altı dersi geçtikten sonra grup dinamiği ve müfredat bütünlüğü sebepleriyle yeni katılımcı dahil edemiyoruz. Bu durumlarda sizi video kayıt eğitimlere yönlendiriyoruz.

Eğitimlerimizin zamansız olmasına, herkese, her yerde sunabilmemize olanak sağlayan bu kategori; tüm canlı derslerimizin ve atölyelerimizin video kayıtlarının bir bütün halinde sunulmuş halidir. Herhangi bir sebepten (zaman, kontenjan vb.) canlı eğitim gruplarına veya atölyelerimize dahil olamayanlarımız için en uygun seçenektir. Video kayıt eğitim katılımcılarımız bize dilediği zaman ulaşarak sorularını iletebilir ve tüm canlı soru&cevap buluşmalarımıza katılabilirler.

Bu eğitimden eğitime değişkenlik gösterir.

Uzun dönem eğitimler için bu süre eğitim süresinin iki katıdır. Örneğin; 6 aylık (24 ders) bir eğitim için bu süre 12 aydır. Kısa atölyelerimize ise 30 gün boyunca erişim sağlayabilirsiniz.

Canlı derslerimizin video kayıtları en geç 24 saat içerisinde web sitemize yüklenerek profilinizde aktive olur.

Ders sırasında ve dans ederken yalnızca eğitmenin görüntüsü kayıt altına alınır. Mikrofonunuzu açıp söz almadığınız sürece görüntünüz video kayıtta yer almaz. Hiçbir şekilde görünmek istemiyorsanız soru sorarken kameranızı kapatabilir veya sorularınızı sohbet bölümünden yazılı olarak iletebilirsiniz.

Sizi tanıyabilmek, gelişiminizi ve ihtiyaçlarınızı takip edebilmek için kameranızı açmanızı bekliyoruz. Karar size ait.

Uzun dönem eğitimler 3-8 ay, online atölyeler 2-5 saat, yüz yüze atölyeler 1-2 gün, konaklamalı inzivalarımız ise 3-5 gün arasında değişiyor.
Online eğitimlerimizin dersleri ise 90 dakika sürüyor.

Belli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz ve kayıt altına almadığımız Sözlü Dans Paylaşımları buluşmalarımıza katılabilirsiniz. Ayrıca sorularınızı ders sonunda sözlü ya da yazılı olarak iletebileceğiniz gibi her zaman bize mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Yalnızca Buse’nin okumasını istediğiniz maillerin konu bölümüne Buse’ye yazarak iletebilirsiniz. Her zaman dans videolarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Hayır, tabii ki herhangi bir sorun yaratmaz. Herkes kendi inanış, tercih ve arzularınca dans etmekte ve dans eğitimi almakta özgürdür. Mahremiyet açısından dilerseniz eğitime kameranız kapalı da katılabilirsiniz.

Ödemenizi banka transferiyle veya kredi kartınızla yapabilirsiniz.

Kredi kartınızla ödeme yaparken bankanızın Iyzico ile anlaşmasına bağlı olarak değişen sayıda taksitle ödeme yapabilirsiniz.

25 yaş altı öğrenciler bize taleplerini ve öğrenci belgelerini mail yoluyla ileterek %10 indirimden faydalanabilirler.

Aynı anda gerçekleşen iki canlı (online) eğitime katılmanız durumunda ikinci eğitim için %10 indirim sunuyoruz.

Online grup derslerimizi taleplerinize doğrultusunda yılda birkaç kez açıyoruz. Açılacak eğitimlerin detayları belli olduğunda web sitemizde ve Instagram sayfamızda duyuruyoruz. Ayrıca haftalık  bültenimize dahil olarak bizden düzenli olarak haberdar olabilirsiniz.

Eğitimlerde kullandığım tüm müzik listelerine Spotify profilimden ulaşabilirsiniz. İnstagram’da kullandığım müziklerin isimlerini orada paylaşıyorum, arkada çalan şarkıları ise Shazam uygulamasıyla bulabilirsiniz.

Bu linke tıklayıp mail adresinizi kutucuğa bırakmanız yeterli.

İçerik ve Yöntem

Hareketin Yin Yang’ı hariç hiçbir eğitim için daha önce dans etmiş olmak gerekmez. Sıfırdan başlayabilirsiniz, hatta daha güzel bile olur. Hareketin Yin Yang’ını daha önce bizimle dans etmiş veya fiziksel olarak çok aktif katılımcılarımıza öneriyoruz.

Evet mümkün. Günümüzde şartların ve teknolojinin evrilmesiyle online alanlar artacak. Online eğitimlerin bize sağladığı en büyük fayda “devamlılık” ve dersi kaçırdığımızda kendi kendimize yapıp eksiği giderebiliyor olmamız. Ayrıca eş zamanlılıkla bir sınıf ortamı oluşuyor. Elbette online eğitim tercih etmemek de gayet anlaşılır.

Evet edebilirsiniz. Dans etmek için esneklik çok gerekli bir şart gibi görünse de özellikle bale, modern dans gibi türlerde dans etmeyecekseniz esnekliği çok gereksinmeyiz. Yine de dans ederken esneklik gelişir.

Toplumsal normların bizde bıraktığı izler sonucu böyle düşünmek doğal olsa da zamanla dansa alıştıkça vücut ölçülerinizin değil “vücudunuzu hissetme kapasitenizin” çok daha önemli olduğunu ve bu sayede bu algınızın dönüştüğünü göreceksiniz.

Göbek Dansı ile Derinleşme, Erotic Feeling, Pelvic Tribe ve PODE dersleri hiç dans etmemiş katılımcılara uygundur. Çoğu eğitim müfredataını daha önce hiç dans deneyimi olmayan katılımcıları düşünerek tasarlıyorum.

İçinizin çekildiği yerden başlayabilirsiniz. Hareketin Yin Yang’ı hariç her eğitim başlangıç için uygun. Göbek dansına ilgiliyseniz ve yavaşlama ihtiyacınız varsa Göbek Dansı ile Derinleşme’ye, daha serbest dans etmek ve pelvis-bacak bölgenizi keşfetmek için Pelvic Tribe dersine, dokunarak meditatif bir hale geçmek için Erotic Feeling ve pelvisi sallamak, güçlenmek, eğlenmek için PODE’ye kaydolabilirsiniz.

Video kayıt eğitimlerle gelişen pek çok katılımcı var. Ayrıca mail veya online mentörlük yoluyla sorularınızı, paylaşımlarınızı dinliyoruz. Video kayıttan eğitim almak veya almamak kişisel bir tercih. Kimi insan gerçekten Video Kayıt Eğitimlerde epey öğrenebiliyor, kendi zamanında uygulayabiliyor. Kimi insan bunu pek sevmiyor. Yine de evrimleşen dünyamızda video kayıtlardan eğitim almak ve gelişmek bir nevi gereklilik halini alacak.

Aslında her gün dans edebilir, her gün tekrar edebilirsiniz. Bunu kendinize bir zorunluluk olarak dayatmadığınız sürece kendiniz seçebilirsiniz. Yine de antrenman bilimlerine göre haftada 2 antrenman yapmamız gerektiği bilinir. Yani minimum 2 gün iyi bir seçenek.

Dansta gelişim hiç bitmez. Gelişiminizi hissedersiniz. Her ders verilen içerikleri uyguladıkça gelişmeme gibi bir şansınız yoktur. Bedene zaman verdikçe ve devam ettikçe gelişirsiniz, bu basit bir kuraldır.

Pelvic Tribe; somatik diyalog ve çağdaş dans temelli çalışmaların pelvis, bacak, ayaklara odaklanmasıyla sunulan; arada coşkulu dersler yapmakla birlikte sıklıkla “derinlemesine” bağlantıları anlamakla ilgilidir. Yer çalışmaları daha fazladır. Egzersizler genellikle daha yavaş tasarlanmıştır.

PODE ise; yine pelvis, bacak, ayaklar odaklı egzersizlere odaklanırken; bunu daha çok dans etmek, coşmak ve titretmek üzerinden alır. PODE dersinin amaçları arasında fiziksel güç kazanmak ve dayanıklılığı arttırmak vardır. Yaylanma, zıplama, dayanıklılık, animal flow, twerk vb. “atak” hareketlere Pelvic Tribe’tan daha fazla yer verilir.

Yavaş egzersizler sunulsa da genel amaç ivme kazanmaktır, limitleri genişletmektir.

Tüm yazılarımızı burada bulabilirsiniz.

Sağlık

Elbette katılabilirsiniz. Hatta fıtık semptomlarının zamanla iyileştiğini de görürsünüz. Burada dikkat etmeniz gereken adımları sabırla takip etmek ve akut ağrınız olduğunda yavaştan almaktır. Bunlardan derslerin içerisinde muhakkak bahsederim.

Dersleri beden farkındalığı üzerine kurup herkese varyasyonlar sunduğum için sakatlık/incinme sonralarında da derslere katılabilirsiniz. Bazı hareketleri daha küçük yaparak, bazen daha fazla dinlenerek o alanları koruyabilirsiniz. Uzun vadede bilhassa diz ve bel sorunlarınız rahatladığını göreceksiniz.

Gebeliğin son aylarına dek derslerimize katılan katılımcılarımız oldu. Gebelik deneyimi herkes için biricik, dolayısıyla doktorunuza ve hislerinize danışarak elbette katılabilirsiniz.

Katılabilirsiniz, hatta sezaryen doğum sonrası fasyada oluşan kesiği onarmak adına dans destekleyici olacaktır.