Eğitmen
Buse Çetin
Yorumlar
Rating

Yüz Yüze Eğitim

Tarih: 28 Temmuz 2024, Pazar

Saat: 14.00 – 16.00

Süre: 120 dk.

Yer: Chassé Dance Studio’s / Amsterdam, Hollanda

Eğitim Dili: İngilizce (Türkçe çeviri ile)

Kontenjan: 26 kişi

Bu Eğitim Hakkında

Bu atölye size Somatic Diyalog® temelinde omurganıza, pelvisinize, bacaklarınıza ve yerçekimi ile bağlantınıza yönelik doğaçlamalar ve teknikler sunacak.

Anadolu Göbek Dansı, fasyal dokularımıza yolculuk yapmamızı sağlayan içsel hareketler önerir. Omurgamıza ve omurgalarımızın her birine ulaşma kapasitesini hedefler.

Oryantal dans çok arkaik ve kadim bir dans türüdür ve çoğunlukla ışıltılı bir gösteri sanatı olarak bilinir. Ancak ona; hareket halindeki bir meditasyon için ritüelistik bir yöntem olarak da yaklaşabiliriz. Bu yöntem sayesinde karınlarımızı, merkezlerimizi bulmanın, topraklanmanın ve yerçekimiyle ilişki kurmanın, bedenlerimizde hizalanmanın bir yolu olarak hissedebiliriz.

Göbeğimizi sallamak yaşam enerjimizi nazikçe uyandırmaktır. Anadolu stilinde göbek dansı, gösteriye ve devasa hareketlere değil, kendimizde kalmaya ve tüm içsel alanımızı hareket halinde hissetmeye dayanır. Burası, bedenlerimizin ekstra çaba sarf etmeden daha uyumlu hissetmek için doğal olarak kendini düzenleyebildiği yerdir. Bu uyumu canlı tutmak için karnımızı hissetmek yeterli değildir; yeryüzüyle olan bağlantımızı da hissedebilmeli ve yer çekiminin dansımız boyunca akmasına da izin vermeliyiz.

Bu atölye, merkezimizden yere ve yerden merkezimize doğru sürekli akan o görünmez ilişkinin farkına varmak içindir. Anadolu’nun büyülü dokunuşu ile varlığınızı bedeninizde ve yeryüzünde yeniden hissetmeye davetlisiniz.

Kendinizi içinde iyi hissettiğiniz, tercihen bedeninizi sıkmayan, rahat ve karnınızı açıkta bırakan kıyafetler giyebilirsiniz. Ayakkabısız dans ettiğimiz için yanınızda çorap getirmek isteyebilirsiniz.

Yorumlar

0 Rated 0 out of 0 ratings

5yıldızlar

4yıldızlar

3yıldızlar

2yıldızlar

1yıldızlar