Video Kayıt Eğitim

Eğitim Süresi: 6 ay

Erişim Süresi: 12 Ay

Ders Sayısı: 24

Ders Süresi: 90′

Eğitim Dili: Türkçe

Sözlü Dans Paylaşımları: Erişim süreniz boyunca gerçekleşen tüm canlı paylaşım buluşmalarına davetli olacaksınız.

Bu Eğitim Hakkında

Anadolu Göbek dansı, insanlık tarihi kadar eski kadim bir dans türüdür.

Bedenimizle ritmin bir olduğu, duygularımızın dansın içinde coştuğu ve arındığı bir ritüeldir. Popüler kültürde bir gösteri sanatı olarak anılsa da, asıl amacı içimizdeki sükuneti ve yerle olan ilişkimizi derinleştirmektir. Yaşam enerjimize kucak açan göbeğimizle dans etmek, onun derinlerine bakmak iç dünyamıza büyülü bir yolculuktur.Göbek dansı ayrıca fiziksel sağlığımız için de ulaşılabilir, keyifli, sade ve sürdürebilir bir yöntemdir. Omurga sağlığımız ve bedenimizin genç kalmasını desteklemek adına yapabileceğimiz en doğru egzersizdir. Bu dansı, multidisipliner bir vizyonla sunarak cinsiyet gözetmeksizin herkesin kendi bedeni için bir yol gösterici olması adına sunuyorum.

Dersin Kazanımları

İç organ sağlığımızı, dolaşım sistemimizi, nefesimizin rahatlığını, omurga esnekliğimizi ve mobilitemizi, sinir sistemimizi, eklem dayanıklılığımızı ve hareket kapasitesini, beden hakimiyetimizi, kas gücümüzü ve dayanıklılığımızı, bedenimizdeki nem, sıvı dengesini olumlu yönde etkilemenin yanı sıra;

Neler Öğreneceksiniz?

En temelinde Somatik Diyalog ve Anadolu Göbek Dansı egzersizleriyle yapılandırılmış omurga farkındalığını, göbeği rahatlatmayı, yerle ilişkilenmeyi, harekette dalgaları keşfetmeyi, elementlerle dansı birleştirmeyi, yapı oluşturmayı, yin enerjiyi dansın içerisinde algılamayı, koordinasyon becerilerini, ritim algısının gelişmesi için pratikleri, dansı izlemeyi ve yorumlamayı, izlenmeye alışmayı, temel dans terimleri ve prensiplerini öğreneceksiniz.

Faturanız, talep ettiğiniz kişi veya kurum adına düzenlenir. Eğitim ücreti, kesin kayıt işlemleri sırasında peşin veya kredi kartıyla (bankanızın uygun gördüğü sayıda taksitle) ödenir.

Program

Eğitim içeriklerine eğitim başlangıcından itibaren 12 ay boyunca erişebilirsiniz. Eğitim videoları her dersin ertesi günü itibariyle profilinizin Eğitimlerim bölümünde aktif olacaktır. Ders içeriklerinin tüm hakları Dans Odaklı Dişil Enerji'de saklıdır. İçeriklerin izinsiz paylaşılması durumunda hukuki yaptırım uygulanır.

Sözlü Dans Paylaşımları

1

Bir sonraki Dans Paylaşım Buluşmamıza ilişkin detaylara ve buluşmaya buradan ulaşabilirsiniz.

1 zoom
Zoom: Sözlü Dans Paylaşımları
90 dakika

1. Ay

4

Birinci ay göbeğe ve omurgaya nazikçe bağlanmanın ve dalgalanma tekniklerini algılamanın çalışmalarını içerir. Bir ders doğaçlama, bir ders teknik ders yapılarak dans dengelenir.

4 video
Video: İçimdeki Nedir?
90 dakika
Video: Merkezimiz ve Yakın Çevresi
90 dakika
Video: Omurga Yaşayan Bir Canlıdır
90 dakika
Video: Çakraları Dalgalandırmak
90 dakika

2. Ay

5

İkinci ay, bedeni kasarak taşımak yerine yere bırakmanın yolları ve kendi içimizde akışkanlığı bulmanın yöntemlerine değinir. İkinci ayda "Elementler Serisi" olarak tasarladığım sistemin ilk su elementiyle tanışılır.

5 video
Video: Su Elementi
90 dakika
Video: Kalçanın Sonsuz Döngüsü
90 dakika
Video: Yere Erimek
90 dakika
Video: Dansözlerle Büyümek
90 dakika
Video: Soru Cevap
90 dakika

3. Ay

4

Üçüncü ayda bedeni hizalamak ve güçlendirmek hedeflenir. Güçlenmek için bedende nasıl bağlar kurulması gerektiği, toprak elementinin nitelikleri beden ve dans üzerinden işlenir.

4 video
Video: Toprak Elementi
90 dakika
Video: Güç ve Netlik
90 dakika
Video: Diz-Kalça-Çene
90 dakika
Video: Yumuşaklık ve Netlik
90 dakika

4. Ay

4

Dördüncü ayda hava elementine geçiş yapılır. Harekette hafiflik, kolların kullanımı, göbek dansına şalın entegrasyonu gibi konular çalışılır. Dördüncü ay ilk üç aya göre daha hızlı ve dinamik bir ders modülüdür.

4 video
Video: Kanatlarımız Nereden Başlıyor
90 dakika
Video: Uzamda Uçmak
90 dakika
Video: Şal Oyunları
90 dakika
Video: Şal Teknikleri – Soru&Cevap
90 dakika

5. Ay

4

Beşinci ayda ateş elementine geçilir. Göbeği titretmek, bedeni titretmek, patlayan hareketler ve devamlılık çalışır. Bu modülde katılımcının naifliğiyle kendini iteleme gücünün birleştirilmesine odaklanılır.

4 video
Video: Ateş Yakıcılığı, Ateş Yıkıcılığı
90 dakika
Video: Tanrı Titrediğimiz Yerdedir
90 dakika
Video: Yan Dalgalar
90 dakika
Video: Patlayan Ateş, Ilıtan Ateş
90 dakika

6. Ay

4

Eğitimin son modülünde, tüm öğrenilenler "yapı kurmak" için detaylandırılır, koreografi becerileri ve dansın içinde bedenine bağlı kalarak eğlenmenin formülleri sunulur. Göbekle yapabileceğimiz hareketlerin daha derinine inilir ve göbeğin sonsuzluğu hatırlanır.

4 video
Video: Yapı Oluşturmak – Pelvis ve Bacaklar
90 dakika
Video: Yapı Oluşturmak – Gövde ve Kollar
90 dakika
Video: Bir Kara Delik: Göbek
90 dakika
Video: Vakumlar
90 dakika

Yorumlar

0 Rated 0 out of 0 ratings

5yıldızlar

4yıldızlar

3yıldızlar

2yıldızlar

1yıldızlar