Bu eğitim, Buse Çetin’den en az 6 ay uzun süreli online eğitim almış veya bir inzivaya katılmış katılımcılara uygundur.

Video Kayıt Eğitim

Eğitim Süresi: 6 ay

Erişim Süresi: 12 Ay

Ders Sayısı: 24

Ders Süresi: 90′

Eğitim Dili: Türkçe

Paylaşım Buluşmaları: Erişim süreniz boyunca gerçekleşen tüm canlı paylaşım buluşmalarına davetli olacaksınız.

Bu Eğitim Hakkında

Hareketin Yin Yang’ı en içsel doyumla tasarladığım eğitim. İleri seviye olmasının sebebi çok zor hareketler yapmamızdan değil, tersine hareket tekniklerinde sabırla daha da derinleşme kapasitemizi bize hatırlatmak amacıyla oluşturulmuş bir müfredat. Eğer dansta hakikaten kapsamlı ve bedenini en ince detaylarına dek algıladığın bir çalışma istiyorsan bu eğitim senin için.

Temellerini çağdaş dans, somatik diyalog, dans terapi ve qi gong’tan alan bu ders, yapılandırılmış doğaçlamalarla katılımcının hareket kalitesini en temelden sağlamlaştırmayı hedefler.

Hareket tekniklerini anlarken bu hareketlerde nerelerde rahat bırakıyoruz, nerelerde aktive oluyoruz üzerinden pasifliğe ve aktifliğe yeni bir bakış kazanmayı destekler. Yin ve yang enerjileri bedenle anlamayı sağlar. Yin ve yang’ı bedende dengeli bir şekilde yaşatmayı ve dansa aktarmayı araştırır.

Eğitimin Kazanımları

Neler Öğreneceksiniz?

Daha önce herhangi bir modülü tamamladıktan sonra bu eğitimi uygulamanız önerilir. Yerde doğaçlama pratikleri, bedeni rahatlatma teknikleri, yerde ve ara seviyelerde omurga aktivasyonu, bedenin bölümlerini ayrıştırmayı ve detaylıca çalışmayı, kapsamayı ve mevcut olmayı, ağırlığınızı kullanmayı, ayakları çok biçimli kullanmayı, eklem sağlığını nasıl koruyacağınızı, formlar ve biçimler ötesi hareketi, hareketlerin yin- yang analizlerini, yer çekimi ve uzam arasındaki ilişkiyi, dansın içerisinde hız / yavaşlık dengesini ve momentumdan faydalanmayı öğreneceksiniz.

Faturanız, talep ettiğiniz kişi veya kurum adına düzenlenir. Eğitim ücreti, kesin kayıt işlemleri sırasında peşin veya kredi kartıyla (bankanızın uygun gördüğü sayıda taksitle) ödenir.

Program

Eğitim içeriklerine eğitim başlangıcından itibaren 12 ay boyunca erişebilirsiniz. Eğitim videoları her dersin ertesi günü itibariyle profilinizin Eğitimlerim bölümünde aktif olacaktır. Ders içeriklerinin tüm hakları Dans Odaklı Dişil Enerji'de saklıdır. İçeriklerin izinsiz paylaşılması durumunda hukuki yaptırım uygulanır.

Sözlü Dans Paylaşımları

1

Bir sonraki Dans Paylaşım Buluşmamıza ilişkin detaylara ve buluşmaya buradan ulaşabilirsiniz.

1 zoom
Zoom: Sözlü Dans Paylaşımları
90 dakika

1. Ay

4

Yer ve omurga ilişkisi, sürüngen hareketler, direnci bırakmak, yerde gezinebilmek. Merkez çalışmaları ve merkez hissinin kuvvetlendirilmesi. Yin enerjide derinleşmek. Dans ederken dinlenebilmek. Temel dans terimlerine giriş.

4 video
Video: Omurga, Her Zaman, Yeniden
90 dakika
Video: Merkez Neresi?
90 dakika
Video: Yerli Dalgalar
90 dakika
Video: Yerin Ötesi Var Mıdır?
90 dakika

2. Ay

4

Omurgayı dört ayak ve kendimizi taşıdığımız pozisyonlarda kullanabilmek, kendimizi el ve ayakların işbirliğiyle tanımak; ağırlığımızı fark etmek. Oyunsuluğa giriş. Yin ve yang arasındaki alanları keşfetmek.

4 video
Video: Göğüs, İmantahtası
90 dakika
Video: Göğsü Açmak ve Kapamak
90 dakika
Video: Kanatlar Dünyaya Uzanıyor
90 dakika
Video: Kollar ve Eller, Bir İfade Şekli
90 dakika

3. Ay

4

Bedene ve yere temas çalışmaları. Kendi bedenine yakınlaşmak, sınırları tanımak, sternum bölgesinin hareket kapasitesini keşfetmek, kolları ve elleri dansa kanalize etmek. Eksen çalışmalarına giriş yapmak. Yang hareketlerde yin enerjimizin desteğini nasıl sürdürürüz?

4 video
Video: Ya Beni Taşımasaydı?
90 dakika
Video: Bacaklar: Pelvisin Uzantısı
90 dakika
Video: Point-Flex ve Dahası
90 dakika
Video: Bacaklarım Nereden Başlıyor ve Nerede Bitiyor?
90 dakika

4. Ay

4

Karnı aktive etmek, güçlendirmek. Karındaki ve pelvisteki hareket zenginliğine dalmak, aktivasyona farklı yaklaşımlar. Yaşam gücünü bedenin desteğiyle arttırmak. Bacakların farkındalığını ve canlılığını çalışmak. Köklenmede ve topraklanmada derinleşme. Bedeninde kendini merkezleyebilme pratikleri.

4 video
Video: Baş Kuyruk
90 dakika
Video: Çapraz Geçişler
90 dakika
Video: Yarı Yarıya
90 dakika
Video: Yakınlık Uzaklık
90 dakika

5. Ay

5

Sallamalar, titremeler, seviyeler arası geçişler ve dansta daha özgür bir alan açmak için çalışmaları. Dansta başın kullanımını araştırmak, kalıpların ötesine geçiş. Bedenin açılması ne demek? Beden düşünmeden hareket edebilir mi? Bedene verdiğimiz söz hakkını büyütsek neler deneyimleriz?

5 video
Video: Güç Ne Demek?
90 dakika
Video: Sistematik Çalışmalar
90 dakika
Video: Kısa Egzersiz
15 dakika
Video: Çekin Şalvarları
90 dakika
Video: Momentum
90 dakika

6. Ay

5

Dansla yaratıcılığı ve eğlenceyi davet etmek, farklı hareket niteliklerinde "saçmalamak, çıldırmak, hızlanmak, coşmak." Bahara uyumlanmak, bedenin canlılığına uyum sağlamak. Bedendeki enerjileri özgürleştirmek ve bedenle bir hikaye yaratabilmek.

5 video
Video: Asılı Kalmak ve Bırakmak [1]
90 dakika
Video: Asılı Kalmak ve Bırakmak [2]
90 dakika
Video: Yaratıcılık Kapıları
90 dakika
Video: Senin Hikayen
90 dakika
Video: Oluş ve Performans
90 dakika

Yorumlar

0 Rated 0 out of 0 ratings

5yıldızlar

4yıldızlar

3yıldızlar

2yıldızlar

1yıldızlar